رتبه برتر شدن در یک سال
  • 2020-09-19
  • 170 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : کنکور

رتبه برتر شدن در یک سال

رتبه برتر شدن در یک سال

رتبه برتر شدن در کنکور سراسری از جمله آرزوها و هدف های دانش آموزان است. به طور کلی دانش آموزان در طول سال های تحصیل خود سخت تلاش می کنند تا در کنکور پیش روی خود موفق شده و به رتبه های برتر دست پیدا کنند. اما آیا رتبه برتر شدن در یک سال، امکان پذیر است؟

اکثر مشاوران و کارشناسان فعال بر این باورند که برای کسب رتبه بهتر در کنکور سراسری، دانش آموزان باید از همان ابتدای سال نهم خود را آماده کنند و امکان پیروزی در کنکور با یک سال خواندن امکان پذیر نیست! با این وجود دانش آموزانی هستند که تنها با یک سال تلاش توانسته اند رتبه های برتری را در کنکور سراسری کسب کنند. این دانش آموزان حتی از معدل خوبی برخوردار نبودند ولی با تلاش مستمر توانسته اند حتی از رقبای خود که از سال نهم خود را آماده کرده بودند، پیشی گرفته و به رتبه های برتر دست پیدا کنند. اما در یک سال چگونه می توان به موفقیت رسید؟ آیا رتبه برتر شدن با تلاش یک ساله امکان پذیر است؟

 

هدف گذاری و باور خود

بسیاری از افرادی که توانستند موفقیت های بزرگی را کسب کنند، برای خود هدف گذاری و رویا پردازی کردند. این عوامل سبب می شود تا ذهن انسان به طور ناخواسته برای آن ها هدف عزم خود را جذم کرده و در تمام تلاش خود را برای رسیدن به هدف به کار بگیرد. اما این به تنهایی کافی نیست و دانش آموزان باید به خود باور داشته باشند.

به طور کلی باور به خود سبب می شود تا علاوه بر آمادگی ذهنی دانش اموز بتواند جسم خود را برای یک سال تلاش آماده کند. این نکته را به یاد داشته باشید که هر طور فکر کنید، آینده به همان صورت خواهد شد. در این باره فورد عنوان می کند که چه شما فکر ‌کنید که می توانید و چه فکر کنید که نمی تواند در هر دو صورت حق با شما است. بنابراین با ایمان به گزینه من می توانم عزم خود را جزم کرده و در راه کسب رتبه برتر گام بردارید و مطمئن باشید به هدف خود دست پیدا خواهید کرد. به طور کلی مهمترین گام برای موفق شدن در کنکور پیش رو، ایمان و باور به خود است.

 

حضور در کلاس گام دوم برای کسب رتبه برتر

به طور کلی اکثر دانش آموزانی که می خواهند در طول یک سال برای رتبه برتر شدن، تلاش کنند، فکر می کنند که کلاس درس برای آن ها هیچ ثمره ای را به همراه نخواهد داشت و تنها وقت ان ها را تلف می کند. آن ها فکر می کنند که حبس کردن خود در خانه و تنها مطالعه کتاب های کمک آموزشی و تماشای ویدیو های ضبط شده می تواند تا حد زیادی ان ها را در کسب رتبه برتر کمک کند!

اما این نوع طرز فکر می تواند شما را از رتبه و هدف مورد نظر دور کند. چرا که عمدتا در کلاس های درس دانش آموزان سوالاتی را مطرح می کنند که ممکن است سوال شما نیز باشد و یا آنکه این سوال تا به حال به ذهن شما خطور نکرده باشد. به همین دلیل حضور در کلاس های درس می تواند تا حد زیادی در درک و فهم مفاهیم درسی به شما کند. از طرفی شما با حضور در کلاس های درسی می توانید ایرادات و مشکلات درسی خود را با اساتید مطرح کرده و به راحتی مطالب را درک کنید. بنابراین نرفتن به کلاس های درس نه تنها شما را از سایر رقبا جلوتر نمی اندازد بلکه باعث افت و ضرر شما خواهد شد.

 

برای به دست آوردن رتبه برتر تنها درس خواندن کافی نیست!

متاسفانه بسیاری دانش آموزان گمان می کنند که برای کسب نتیجه عالی در کنکور سراسری پیش روی خود باید سخت تلاش کرده و ساعت های درس خواندن خود را بیشتر کنند. اما اگر به گذشته نگاهی بیندازیم متوجه می شویم که بسیاری از دانش آموزان زمان زیادی برای درس خواندن صرف کردند اما نتیجه خوبی را کسب نکردند. بنابراین درس خواندن به تنهایی نمی تواند شما را به اهداف و رتبه برتر شدن نزدیک کند. به این ترتیب به بسیاری از دانش آموزان توصیه می شود که هوشمندانه ساعات خود را برای درس خواندن برنامه ریزی کنند.

به جای اینکه ساعت ها به مطالعه بپردازید و تنها دروس رو بخوانید، بهتر است مدتی از برنامه خود به رفع عیب های خود اختصاص دهید. دلیل ناتوانی های خود را پیدا کنید و برای آن راه کار ارائه دهید. شاید شما به درستی مطالعه نمی کنید و خیلی سریع از مطالب درسی عبور می کنید! شاید علت ناکامی شما ان است که خیلی کم تست می زنید! در هر صورت برای کسب رتبه برتر، بهتر است اوقاتی را قضاوت خود و کارهای خود بپردازید تا کیفیت مطالعه خود را افزایش دهید.

 

کسب رتبه برتر نیازمند تمرکز کافی است!

بسیاری از دانش آموزان در یک سال طلایی خود، اوقات خود را به کارهای حاشیه ای نظیر بحث و جدل در مدرسه، بحث با اساتید و بسیاری از کارهای دیگر اختصاص می دهند. این در حالی است که این کارها ذهن ان ها را از کنکور دور کرده و تمرکز ان ها را به هم می ریزد. بنابراین بهتر است در یک سال طلایی خود از هرگونه حواشی دوری کرده و تمام تمرکز خود را بر روی کسب رتبه برتر بگذارید.

 

استفاده از مشاوره و پشتیبان

از آنجایی که در طول یک سال فشار زیادی به دانش آموزان وارد می شود، بهتر است مشاورانی خبره با ان ها در ارتباط باشند. چرا که وجود استرس و گاه دلسردی از وضعیت درسی می تواند دانش آموزان را  از درس خواندن دور کرده و حتی از کسب نتیجه خوب ناامید کند. از طرفی وجود استرس بالا گاهی دانش آموزان را از برنامه خود عقب انداخته و ان ها را دچار سردرگمی می کند. بنابراین بهتر است همواره این دانش آموزان با مشاورانی متخصص در ارتباط بوده و از آن ها مشاوره بگیرند. تا به این ترتیب بتوانند به موفقیت در کنکور نزدیک شوند.

ارسلان فخریان از جمله برترین مشاوره ها در زمینه کنکور سراسری است و توانسته بسیاری از دانش آموزان را در کسب رتبه برتر در سال های گذشته یاری رساند. ما با استفاده از اخرین متد روز دنیا دانش آموزان را در کسب نتایج بهتر راهنمایی کرده. و همواره از ان ها پشتیبانی میکنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو ساعت مشاوره با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید