راه و رسم کسب رتبه تک رقمی، به جای انتظار تلاش کن!
  • 2020-11-13
  • 106 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : وبلاگ

راه و رسم کسب رتبه تک رقمی، به جای انتظار تلاش کن!

کسب رتبه تک رقمی آرزوی هر دانش آموز پشت کنکوری است. تمام دانش آموزان پیش از کنکور رسیدن به رتبه های تک رقمی تصور می کنند. همانطور که می دانید تنها ۹ نفر از تمام شرکت کنندگان در کنکور سراسری می توانند رتبه های تک رقمی را به دست آورند. بنابراین به دست آوردن و نیز رقابت بر سر این جایگاه ها امری دشوار خواهد بود. اما چگونه می توان ۹ جایگاه اول هر رشته را از آن خود کرد؟ راه و رسم کسب رتبه تک رقمی چیست؟

 

برای کسب رتبه های تک رقمی راحتی رو رها کن!

همانطور که گفته شد، تنها ۹ جایگاه در هر رشته وجود دارد که شما را به یک تک رقمی شدن تبدیل می کند. به همین دلیل برای به دست آوردن یکی از این ۹ جایگاه باید از بسیاری از کارهای روزمره قبلی جدا شد و تلاش، درس و تست زدن را جایگزین آن ها کرد. رتبه های تک رقمی مستلزم تلاش شبانه روزی هستند و یک شبه نمی توان به آن ها دست پیدا کرد.

 

از سال نهم برای رتبه برتر شدن برنامه ریزی کنید!

 

شکل ۲: راه و رسم کسب رتبه تک رقمی

 

همانطور که گفته شد، کسب رتبه تک رقمی مستلزم تلاش دراز مدت است. اکثر مشاوران کنکور سراسری توصیه می کنند که از سال نهم دانش آموزان برای کنکور پیش روی خود تلاش کنند. چرا که کنکور سراسری، مباحث سال نهم دوره متوسط دوم را نیز شامل شده و بر همین اساس یادگیری اصولی و تخصصی مفاهیم از همان ابتدا می تواند تا حد زیادی دانش آموزان را در کسب جایگاه های بهتر یاری رساند.

 

در خود انگیزه ایجاد کنید!

برای تلاش مستمر از سال نهم تا کنکور سراسری دانش آموزان انگیزه ای کافی داشته باشند. به طور کلی انگیزه می تواند مشوق دانش آموزان برای رسیدن به اهداف باشد. در صورتی که دانش آموزان از انگیزه کافی برای کسب رتبه تک رقمی برخوردار نباشند، در میانه راه دلسرد شده و تمایلی برای ادامه راه نخواهند داشت. به طور کلی انگیزه سبب افزایش روحیه و اعتماد به نفس دانش آموزان شده و به آن ها کمک می کند تا برای کنکور سراسری پیش روی خود بیشتر و بهتر تلاش کنند.

 

تاثیر مطالعه بر کسب رتبه تک رقمی

به جرات می توان گفت بخش اعظمی از موفقیت دانش آموزان در کسب رتبه تک رقمی، به نحوه مطالعه آن ها باز می گردد. برخی از دانش آموزان تنها به صرف خواندن دروس دوران تحصیل و تست ها اکتفا می کنند و گمان می کنند که با این سبک درس خواندن، می توانند در مسیر موفقیت گام بردارند! اما این یک طرز تفکر اشتباه است! جایگاه های برتر به انسان های برتر نیاز دارند! دانش آموزان برای آنکه بتوانند رتبه های تک رقمی دست پیدا کنند، باید مطالب را عمیق و با دقت مطالعه کنند‌. این نکته را به یاد داشته باشید که برای کسب رتبه تک رقمی برای تعداد تست های صحیح بسیاری داشته باشید که این امر تنها با مطالعه صحیح امکان پذیر است. برای مطالعه اصولی باید به نکات زیر توجه داشت:

مطالب درسی را به دقت مطالعه کنید!

 

 

شکل ۳: تاثیر مطالعه بر کسب رتبه تک رقمی

 

مراجع درسی از جمله مهمترین مراجعی هستند که می توانند رتبه برتر ها را از سایر افراد متمایز کنند. همانطور که می دانید بسیاری از طراحان کنکور سراسری، کتاب های درسی را مرجع اصلی طراحی سوالات خود می دانند. به همین دلیل مطالعه دقیق و مفهومی این مراجع می توان کمک شایانی به دانش آموزان کند.

تمرینات درسی را خودتان حل کنید!

این نکته را به یاد داشته باشید که در کنکور سراسری شما به هیچ مرجع کمک آموزشی دسترسی ندارید و برای حل سوالات تنها باید به خودتان اکتفا کنید. به همین دلیل توصیه می شود برای تمرین بیشتر از مراجع حل تمرین استفاده نشود و دانش آموزان با تلاش خود نسبت به حل تمرینات اقدام کنند.

 

حل سوالاتی با درجه سختی بالا

سوالات تشریحی به دانش آموزان کمک می کند تا با مسیر اصلی حل سوالات را به درستی آشنا شوند. این عمل می تواند آن ها را تا حد زیادی در درک عمیق مطالب درسی یاری رساند.

 

حل تست های استاندارد

عمدتا اکثر مشاوران تست های کنکور سراسری را استاندارد می دانند و به دانش آموزان توصیه می کنند که از حل تست های تالیفی غیر استاندارد خود داری کنند. در حقیقت تست های غیر استاندارد می توانند تا حد زیادی دانش آموزان را از مسیر موفقیت و کسب رتبه تک رقمی دور سازند و حتی اعتماد به نفس آن ها را به طور قابل توجهی کاهش دهند. به همین دلیل تست های کنکور سراسری سال های گذشته می تواند معیار سنجش مناسبی به شمار رود.

برای کسب رتبه تک رقمی آزمون های آزمایشی را فراموش نکنید!

شکل ۴: نقش آزمون های آزمایشی در کسب رتبه تک رقمی

 

به طور کلی آزمون های آزمایشی فرصت بسیار مناسبی را برای دانش آموزان فراهم می کند تا خود را در شرایط کنکور قرار داده و خود را محک بزنند. آزمون های آزمایشی می توانند به دانش آموزان در تنظیم زمان خود برای حل سوالات، برخورد با تست ها و سوالات پیچیده، شناخت نقاط ضعف و قوت و بسیاری از عوامل دیگر کمک می کند‌. به همین دلیل اکثر مشاوران کنکور سراسری، شرکت در آزمون های آزمایشی را به تمام دانش آموزان به خصوص دانش آموزان سال آخری توصیه می کنند. پیش از انتخاب سازمان برگذار کننده آزمون های آزمایشی باید به نکات زیر توجه نمود:

  • سطح سوالات ارائه شده توسط سازمان های برگذار کننده
  • برنامه ریزی انجام شده برای رسیدن به بودجه بندی امتحان ها
  • تعداد متقاضیان شرکت در آزمون های آزمایشی سازمان مربوطه

ارسلان فخریان با سال ها تجربه در زمینه مشاوره کنکور سراسری این افتخار را داشته است که با برنامه ریزی اصولی و تخصصی دانش آموزان بسیاری را در رشته های مختلف در کسب رتبه تک رقمی کمک رسانده است. مشاوره تخصصی، برنامه ریزی اصولی، کسب رتبه برتر کنکور سراسری، آشنایی کامل با ویژگی های روحی و روانی دانش آموزان و بسیاری از ویژگی های دیگر سبب شده تا ارسلان فخریان در مقایسه با سایر مشاوران کنکور سراسری عملکرد مناسب تری را از خود نشان دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز رزرو ساعت مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید