شرایط کنکور ۱۴۰۰ چگونه است آیا می توان از این سد عبور کرد؟

شرایط کنکور ۱۴۰۰ چگونه است آیا می توان از این سد عبور کرد؟

شرایط کنکور ۱۴۰۰ چگونه است آیا می توان از این سد عبور کرد؟

کنکور ۱۴۰۰ می تواند سکوی موفقیت بسیاری از دانش آموزان در آینده باشد. به همین دلیل توجه به این امتحان برای تمام شرکت کنندگان به خصوص دانش آموزان سال دوازدهمی اهمیت بسیار زیادی دارد. اما چگونه می توان از این سد عبور کرد؟ آیا می توان با توجه به زمان باقیمانده، موفقیتی را کسب نمود؟

آیا کنکور ۱۴۰۰ لغو خواهد شد؟

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از داوطلبان کنکور سراسری را به خود مشغول کرده این است که آیا کنکور ۱۴۰۰ همانند کنکور های سال گذشته برگزار می شود و یا آنکه پذیرش در دانشگاه ها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی انجام می شود؟ در پاسخ باید بگوییم که تاکنون و اطلاعات صحیح و یا دقیقی در ارتباط با نحوه ارزشیابی دانش آموزان توسط سازمان سنجش ارائه نشده است. به همین دلیل به دانش آموزان توصیه می شود که همانند کنکور های سال گذشته برای موفقیت در ارزشیابی پیش روی خود تلاش کنند و گمان نکنند که کنکور برگذار نخواهد شد. در چنین شرایطی تلاش برای کنکور سراسری لازم ضروری به شمار می رود.

تاثیر معدل بر کنکور سال ۱۴۰۰

شکل 2: تاثیر معدل بر کنکور 1400

 

 

به طور کلی بخشی از نمره و با تراز دانش آموزان را معدل دیپلم تشکیل می دهد. بر طبق مصوبات موجود معدل دیپلم تا حدود ۳۰‌درصد از نمره کل و تراز دانش آموزان را در کنکور سازمان و سنجش افزایش می دهد. به عبارتی دیگر تاثیر معدل دیپلم در کنکور ۱۴۰۰ به صورت تاثیر مستقیم بوده و تاثیر منفی ندارد. یعنی در صورتی که معدل دیپلم دانش آموزان باعث کاهش تراز و رتبه او می شود، در بررسی نتایج این عامل در نظر گرفته نمی شود.

از همین الان برای کنکور ۱۴۰۰ برنامه ریزی کنید!

در هر زمان و هر شرایط می توان با برنامه ریزی صحیح و اصولی از پس کنکور ۱۴۰۰ بر آمد. به همین دلیل دانش آموزان نباید نا امید شده و تمام تلاش خود را برای اجرای برنامه مناسب خود به کار گیرند. در صورتی که زمان کمی برای رسیدن خود به کنکور سراسری دارید، باید برنامه ریزی دقیق و اصولی داشته باشید.

این برنامه ریزی نباید تنها به جنبه های درسی توجه داشته باشد بلکه باید جنبه های روحی، روانی و حتی تفریح را به مقدار لازم داشته باشد. چون توجه مداوم به دروس و تلاش در مدت زمان کم سبب می شود تا دانش آموزان پس از مدتی پرداختن به برنامه دلسرد شده و برنامه خود را کنار بگذارند. در برخی از موارد حتی دانش آموزان از ادامه مسیر ناامید شده و تمایلی به تلاش برای کنکور سراسری نخواهند داشت. بنابراین برنامه ریزی اصولی و دقیق در این مدت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

منابع مناسب کنکور را انتخاب کنید!

شکل 3: منابع مناسب برای کنکور 1400

 

 

اگرچه مطالعه کتاب های درسی اولین گام برای موفقیت در کنکور است اما این کتاب ها به تنهایی کافی نیستند. در کنار کتب درسی باید کتاب های کمک آموزشی و فیلم های آموزشی نیز مورد استفاده قرار گیرد. در فرآیند مطالعه این منابع در وهله اول باید بتوان به خوبی حل تشریحی مسائل فرا گرفت و سپس مطابق با برنامه و به تست زنی پرداخته شود. به طور کلی برای هر درس منابع منحصر به فردی وجود دارد که برای موفقیت باید آن منابع را تهیه و مطالعه کرد. توصیه می شود که پیش از تهیه منابع با افراد متخصص و مشاوران مشورت شود. به طور کلی ممارست و تلاش در اجرای برنامه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. بنابراین سعی کنید در خود انگیزه ایجاد کنید و برای آینده خود هدف گذاری کنید تا در طول فرایند درس خواند با مشکلی مواجه نشوید.

شرکت در آزمون های آزمایشی

یکی از پارامتر های بسیار مهم برای موفقیت در کنکور 1400، شرکت در آزمون های آزمایشی است. به طور کلی این آزمون ها می توانند فرصت بسیار مناسبی برای دانش آموزان به منظور محک زدن خود به شمار روند. دانش آموزان در این آزمون ها می توانند زمان تست زنی خود را تنظیم کرده و شرایط کنکور را برای خود شبیه سازی کنند. به این ترتیب می توانند استرس خود را در زمان کنکور سراسری به طور قابل توجهی کاهش دهند. در انتخاب آزمون های آزمایشی باید به نکات متعددی توجه گردد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تعداد شرکت کنندگان آزمون های آزمایشی
  • سطح و کیفیت سوالات مطرح شده در آزمون های آزمایشی
  • برنامه ریزی و بودجه بندی آزمون ها
  • موسسه برگزار کننده آزمون آزمایشی

 

طرز مطالعه خود را برای کنکور ۱۴۰۰ تغییر دهید!

شکل 4: روش  مطالعه صحیح برای کنکور 1400

 

به طور کلی روش مطالعه در کنکور ۱۴۰۰ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این نکته را به یاد داشته باشید که ساعت پر کردن به معنای مطالعه و درس خواندن نیست! دانش آموز بایو از زمانی که به مطالعه خود اختصاص می دهد نهایت استفاده را ببرد و به طور دقیق به مطالعه دروس و منابع بپردازد. عمدتا در برنامه ریزی های انجام شده ساعات مطالعه دروس تحلیل مانند ریاضی، فیزیک و شیمی باید بیشتر در نظر گرفته شود چرا که فهم و حل مسائل این دروس زمان بیشتری را می طلبد. دروس توصیفی مانند دینی، زبان انگلیسی و … زمان کمتری را نسبت به دروس تحلیل نیاز دارند. اما هر روز باید در برنامه شما حضور داشته باشند‌ تا به این واسطه دانش آموز بتواند به مرور مطالب را در ذهن خود بسپارد.

ارسلان فخریان با سال ها تجربه در امر مشاوره می تواند با برنامه ریزی مناسب، شما را در کنکور ۱۴۰۰ به موفقیت برساند. برنامه ریزی اصولی، شناخت ویژگی های روحی و روانی دانش آموزان و داشتن تخصص لازم سبب شده تا اکثر دانش آموزان ارسلان فخریان را به عنوان مشاور خود انتخاب کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز رزرو ساعت مشاوره با ما تماس حاصل فرمایید.به این واسطه دانش آموزان بتوانند در انتخاب های خود عاقلانه و اصولی تصمیم گیری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید