مشاور کنکور مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

مشاور کنکور مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

مشاور کنکور مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

مشاور کنکور از جمله پارامترهای بسیار مهمی است که در تعیین رتبه کنکور و نتیجه آن اثر گذار است. به طور کلی هنگامی که دانش آموزان می خواهند امتحان های تشریحی فاصله گرفته. و به امتحان های تستی روی آورند همواره با مشکلات متعددی روبرو هستند. چرا که اغلب دانش آموزان در طی سال ها به طور مدام با سوالات تشریحی روبرو بوده اند. و با سوالات تستی و نحوه حل آن ها برخوردی نداشته اند.

از طرفی همانطور که می دانید اکثر دانش آموزان در طول یک سال. علاوه بر انکه باید دروس مرتبط با سال آخر خود را مطالعه کنند. باید در دروس سال های قبل نیز تسلط پیدا کنند تا به این واسطه بتوانند. در کنکور سراسری به رتبه های برتر دست پیدا کنند. به همین دلیل اکثر دانش آموزان به همراه خانواده ها به محض رسیدن به برهه زمانی کنکور به شدت دچار سردرگمی شده و استرس شدید متحمل آن ها می شود. چرا که آینده دانش آموزان با توجه به این امتحان سراسری تعیین می گردد. اما دانش آموزان چگونه می توانند به این امر دست پیدا کنند؟ چگونه می توان مشاور کنکور مناسبی را انتخاب کرد؟

نقش مشاور کنکور در رتبه کنکور دانش آموزان

شکل ۲: نقش مشاور کنکور در رتبه

 

 

مشاوره در انتخاب کتاب ها و مراجع آموزشی

از جمله مشکلاتی که بسیاری از دانش آموزان با ان دست و پنجه نرم می کنند، می توان به انتخاب کتاب های کمک آموزشی اشاره کرد. همانطور که گفته شد، نحوه پاسخ گویی به آزمون های تستی با آزمون های تشریحی کاملا متفاوت است. بنابراین کتاب هایی که باید برای این آزمون مطالعه گردند، متفاوت خواهد بود. اگر چه مطالعه کتاب های درسی برای موفقیت در کنکور سراسری امری لازم و ضروری به شمار می رود، اما مطالعه این کتاب ها به تنهایی کافی نیست و برای کسب موفقیت در کنکور باید از کتاب های مناسبی استفاده شود. به طور کلی مشاور کنکور سراسری به دانش آموزان کتاب ها و مراجع مناسبی را برای موفقیت در کنکور پیشنهاد می کند.

 

شناخت محدودیت های دانش آموزان

از جمله مهمترین وظایف مشاور تحصیلی می توان به شناخت محدودیت های دانش آموزان اشاره کرد. به طور کلی مشاور کنکور مناسب وظیفه دارد محدودیت های دانش آموزان را تشخیص داده و برای رفع محدودیت ها و تقویت دانش آموزان راه کارهایی را ارائه دهد. مشاور کنکور سراسری باید برنامه های تحصیلی را مطابق با نقاط ضعف و قوت دانش آموزان برنامه ریزی کرده و مطابق با رفتار و عادات آن ها برنامه مناسبی را پیشنهاد دهند.

آموزش چگونگی مطالعه دروس

 

شکل ۳: وظایف مشاور کنکور

 

همانطور که گفته شد آزمون کنکور سراسری با آزمون های تشریحی تفاوت های عمده ای دارد. به همین دلیل دانش آموزان برای مطالعه دروس باید شیوه های جدیدی را به کار گیرند تا بتوانند از کنکور سراسری سربلند بیرون آیند. به طور کلی دروسی که در کنکور سراسری باید مطالعه گردند، به دو دسته دروس تحلیل و دروس توصیفی تقسیم بندی می شوند. دروس تحلیلی دروسی هستند که برای مطالعه ان ها نیاز به حل تمرین بسیار زیاد و درک عمیق مطالب است. در مقابل دروس توصیفی نیازی به حل تمرین نداشته و برای درک مطالب ان ها به مطالعه عمیق نیاز است. مشاور کنکور عمدتا برای مطالعه هر یک از دروس ذکر شده راه کاری را ارائه می دهد. تا دانش آموزان بتوانند به خوبی از عهده سوالات کنکور سراسری برآیند.

 

یک مشاور تحصیلی مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که گفته شد، مشاور کنکور نقش مهمی را در نتیجه کنکور دانش آموزان ایفا می کند. به طور کلی یک مشاور مناسب می تواند با برنامه ریزی عالی. دوران طلایی دانش آموزان را به نحو عالی رقم زند. در ادامه به بیام ویژگی های یک مشاور مناسب خواهیم پرداخت:

 

رتبه برتر

یکی از مهمترین معیارهایی که در انتخاب مشاور کنکور سراسری باید در نظر گرفته شود، رتبه تحصیلی مشاور است. به طور کلی دانش آموزان باید متناسب با رتبه ای که مدنظر دارند، به انتخاب مشاور با همان رتبه بپردازند. به طور مثال اگر دانش آموزی قصد دارد در رشته تحصیلی مورد نظر خود رتبه تک رقمی را کسب نماید باید از مشاورانی کمک بگیرند که خود دارای رتبه های تک رقمی هستند تا به این واسطه بتوانند اوضاع دانش آموز را خوبی درک کرده و مسیرهایی را که خود طی کرده اند را به آن ها بیاموزند. طبیعی است مشاورانی که دارای رتبه های چهار رقمی هستند. نمی توانند راهکارهای مناسبی را در اختیار دانش آموزان قرار دهند. چرا که خود از مسیرهایی که طی کرده اند به موفقیت چندانی دست پیدا نکرده اند.

تخصص و مهارت لازم در مشورت دادن

شکل ۴: ویژگی های مشاور کنکور مناسب

 

به طور کلی تخصص در امر مشاوره، بسیار مهم و حیاتی است. یک مشاور متخصص می تواند با رهنمود های عالی و برنامه ریزی مناسب درسی. شرایط موفقیت دانش آموزان را در کنکور سراسری فراهم سازد. عمدتا یک مشاور کنکور مناسب، باید با انواع روش های یادگیری انسان و روش های مطالعه صحیح دروس، آشنا باشد. همچنین مشاور کنکور باید با تمامی دروس رشته مورد نظر به طور کامل آشنایی داشته باشد. و به طور صحیح دانش آموز را راهنمایی کند.

درک کامل وضعیت دانش آموز

به طور کلی درک وضعیت دانش آموز به خصوص از لحاظ روانی. از جمله مشخصه های مهم یک مشاور کنکور مناسب است. یک مشاور باید تمامی جوانب روانشناختی دانش آموز را مورد بررسی قرار داده. و متناسب با ویژگی های دانش اموز به برنامه ریزی درسی بپردازد. شناخت نقاط قوت و ضعف دانش آموزان می تواند تا حد زیادی در رتبه و نتایج کنکور سراسری تاثیر گذار بوده و باعث موفقیت دانش آموزان می شود. این شناخت سبب می شود تا برنامه ریزی به نحو مطلوب تری انجام پذیرفته و در حین اجرا برنامه فشار کمتری به دانش آموزان وارد شود.

ارسلان فخریان با سال ها تجربه در زمینه مشاوره کنکور سراسری و داشتن تخصص بسیار مناسب توانسته بسیاری از دانش آموزان را در رسیدن به موفقیت یاری رساند. این مشاور با داشتن رتبه بسیار عالی در کنکور سراسری. و درک وضعیت فعلی دانش آموزان و نیز دید وسیع نسبت به آینده. به خوبی در جهت مشاوره گام برداشته و دانش آموزان را یاری رسانده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر هم اکنون می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید