مشاوره کنکور تجربی چه تاثیری بر نتیجه کنکور دارد؟
  • 2020-10-10
  • 156 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : کنکور

مشاوره کنکور تجربی چه تاثیری بر نتیجه کنکور دارد؟

مشاوره کنکور تجربی چه تاثیری بر نتیجه کنکور دارد؟

 

مشاوره کنکور تجربی به دانش آموزان این امکان را می دهد تا در راه کنکور تجربی به موفقیت دست پیدا کنند. همانطور که می دانید، رشته تجربی از جمله رشته های پر طرفدار در دوران دبیرستان است. این رشته به علت بازار کار و نیز شرایط ویژه ای که دارد، دانش آموزان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. از طرفی تعداد دانشگاه های سطح بالای کشور در این رشته محدود است. به همین دلیل رقابت در کنکور رشته تجربی بسیار سخت و نفس گیر است. در این شرایط مشاوره کنکور تجربی در عین کمک به دانش آموزان در برنامه ریزی های درسی، باعث تقویت روحیه ان ها و افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان می شود.

به طور کلی دانش آموزانی که از مشاور کنکور بهره می برند، در کسب نتایج بهتر و برتر به زحمت نخواهند افتاد چرا که دانش آموزان به واسطه مشاوره کنکور تجربی با اصولی ترین و بهترین روش ها در برنامه ریزی درسی و نیز مطالعه دروس آشنا می شوند‌ و دروس را مطابق با روش های جدید مطالعه می کنند. به طور کلی مشاور متخصصی است که علاوه بر آشنایی با دروس تجربی نسبت به مشکلات روحی و روانی دانش آموزان آگاهی دارد و این امر را در برنامه ریزی های درسی او می گنجاند. اما یک مشاوره کنکور تجربی خوب چه تاثیری بر درس خواندن نتایج کنکور تجربی دانش آموزان خواهد داشت؟

 

 

تاثیر مشاوره کنکور تجربی بر دانش آموزان

 

 

شکل ۲: نقش مشاوره کنکور تجربی در کسب رتبه برتر

 

عدم سردرگمی بین منابع مختلف

 

همانطور که میدانید رشته تجربی دارای دروس تخصصی متعددی است و برای هر یک از ان ها منابع آموزشی گوناگونی وجود دارد. به همین دلیل اکثر دانش آموزان در مسیر کنکور دچار سردرگمی شده و نمی توانند منابع درسی مناسبی را انتخاب کنند. به وسیله مشاوره کنکور تجربی دانش آموزان می توانند منابع درسی خود را برای کنکور مشخص کرده و مطابق با هر منبع، برنامه ریزی کنند. به طور کلی مشاور کنکور، نسبت به تمامی منابع کنکور و نیز حذفیات دروس در کنکور آگاهی کاملی داشته و متناسب با آن ها، به دانش آموزان منابع متعددی را پیشنهاد می دهد.

 

 

افزایش تمرکز

 

یکی از دغدغه های دانش آموزان، عدم تمرکز بر روی مطالب درسی، در هنگام مطالعه است. به طور کلی عوامل گوناگونی بر حواس پرتی دانش آموزان تاثیر گذار هستند که از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مطالعه در محیط شلوغ و شلخته
  • موبایل
  • رایانه
  • بی نظمی
  • و…

مشاوره کنکور با بررسی تمامی شرایط دانش آموزان، عواملی که سبب بر هم خوردن تمرکز می شوند، را مشخص کرده و برای افزایش تمرکز حواس، راهکارهای متنوعی را ارائه می دهد. یکی از این روش ها نوشتن عوامل برهم زننده حواس است. بسیاری از مشاوران پیشنهاد می کنند به منظور تمرکز حواس، عوامل حواس پرتی را در برگه ای یادداشت کرده و ساعاتی مشخص از روز را به فکر کردن درباره آن ها اختصاص دهید. به این ترتیب تمرکز دانش آموزان بر مطالب درسی بیشتر می شود.

یادگیری تکنیک های تست زنی

 

از جمله مزایای استفاده از مشاوره کنکور تجربی، یادگیری تکنیک های تست زنی است. از جمله مشکلات دانش آموزان، عدم توانایی در حل سوالات تستی است. از آنجایی که عمدتا حل این سوالات در مدت زمان محدودی انجام می پذیرد، بسیاری از دانش آموزان در حل ان ها مشکل پیدا می کنند. چراکه سال ها فقط سوالاتی را حل می کردند که تنها جنبه تشریحی این سوالات مطرح بوده است. به طور کلی دانش آموزان رشته تجربه به کمک مشاوره کنکور، قادر خواهند بود علاوه بر یادگیری روش های تست زنی، سرعت عمل خود را در حل سوالات و نیز یافتن پاسخ صحیح سوالات افزایش دهند تا به این ترتیب بتوانند نتیجه بهتری را در کنکور تجربی کسب کنند.

چگونه بهترین مشاوره کنکور تجربی را انتخاب کنیم؟

 

 

شکل ۳: نحوه انتخاب مشاوره کنکور تجربی

 

همانطور که گفته شد، کنکور رشته تجربی به علت داشتن متقاضیان زیاد. و همچنین دانشگاه های سطح بالای کم، از سطح رقابتی بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل برای موفقیت در کنکور این رشته انتخاب مشاوره کنکور تجربی موثر است‌. به طور کلی عوامل گوناگونی در انتخاب مشاوره کنکور تجربی تاثیر گذار است. که در ادامه به بیان برخی از آن ها خواهیم پرداخت:

داشتن رتبه برتر

 

به طور کلی فردی می تواند وظیفه مشاوره کنکور تجربی را برعهده بگیرد، که خود جزء رتبه برترها باشد. به طور کلی فردی که خود دارای رتبه سه رقمی است. نمی تواند برنامه ای را برای راهنمایی دانش آموزان به منظور کسب رتبه تک رقمی ارائه دهد.

تسلط کامل بر منابع آموزشی

 

همانطور که گفته شد، اغلب دانش آموزان رشته تجربی بین منابع متعدد دچار سردرگمی می شوند‌. مشاور کنکور تجربی باید به تمامی منابع آموزشی موجود از قبیل قلم چی، گاج، خیلی سبز و … تسلط داشته و از بین آن ها بهترین را انتخاب نماید.

تسلط به اصول روانشناسی

 

به طور کلی مشاوره کنکور تجربی علاوه بر بعد درسی. باید بعد روحی و روانی دانش آموزان را نیز در بر گیرد. عمدتا مشاور کنکور، باید در برنامه ریزی های درسی خود ضمن توجه به مطالعه دروس. به حالت روحی و روانی دانش آموز نیز توجه داشته باشد تا به این واسطه. از خسته شدن و ناامید شدن دانش آموز در طول دوره مطالعه جلوگیری کند.

آشنایی کامل به رشته های دانشگاهی

 

 

شکل ۴:مزایای بهره گیری از مشاوره کنکور تجربی

 

 

به طور کلی یک مشاور خبره، مشاوره ای است که نسبت به آینده رشته های تحصیلی آگاهی کامل داشته باشد. عمدتا بخشی از مشاوره کنکور تجربی به افزایش امید و اعتماد به نفس دانش آموزان  بر می گردد. به همین دلیل اکثر مشاوران خبره به منظور افزایش امید. باید اطلاعاتی را راجع به آینده رشته تحصیلی در دانشگاه با دانش آموز در میان بگذارند. تا به این واسطه اشتیاق و میل دانش آموزان را. برای مطالعه افزایش داده و از دلسرد شدن آن ها جلوگیری کنند.

ارسلان فخریان با سال ها تجربه در امر مشاوره کنکور تجربی این افتخار را دارد که هر ساله با برنامه ریزی صحیح درسی و نیز مشاوره تخصصی دانش آموزان را در کسب نتایج برتر در کنکور سراسری تجربی یاری رسانده است‌. جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز دریافت ساعت مشاوره با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید