بهترین مراکز مشاوره تحصیلی اصفهان چه ویژگی هایی دارند؟
  • 2020-12-09
  • 152 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : وبلاگ

بهترین مراکز مشاوره تحصیلی اصفهان چه ویژگی هایی دارند؟

 

مراکز مشاوره تحصیلی اصفهان امروزه با افزایش چشمگیری روبرو است و همین امر سبب شده تا بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در هنگام انتخاب مشاور تحصیلی خود دچار سردرگمی شوند. چرا که تنها برخی از مشاور های کنکور سراسری از تخصص و تبحر خاصی برخوردار هستند و سایر مشاوران از اطلاعات تخصصی برخوردار نبوده و صرفا از روی تجربه نسبت به مشاوره دانش آموزان می پردازند. ما در این مقاله سعی داریم راه های انتخاب مناسب مرکز مشاوره تحصیلی اصفهان را عنوان کنیم تا به این واسطه دانش آموزان بتوانند از افراد متخصص در امر مشاوره بهره بگیرند.

خدمات مراکز مشاوره تحصیلی

به طور کلی مراکز مشاوره تحصیلی اصفهان خدمات گوناگونی را به دانش آموزان خود ارائه می دهند. بسیاری از این مراکز خدماتی نظیر مشاوره تحصیلی، انتخاب منابع گوناگون، تقویت اراده و اعتماد به نفس، برنامه ریزی تحصیلی و بسیاری از خدمات دیگر را به دانش آموزان ارائه می دهند. این خدمات می تواند دانش آموزان در کسب نتایج بهتر در کنکور سراسری و نحتی انتخاب رشته دانشگاهی و شغل مناسب، یاری رساند. از آنجایی که این خدمات عمدتا ثمره یک عمر تلاش دانش آموزان را در پی دارد، در انتخاب مشاور باید دقت فراوانی را به خرج داد. در ادامه به بیان ویژگی های مرکز مشاوره اصفهان خواهیم پرداخت.

شکل 2: خدمات مشاوره تحصیلی اصفهان

 

ویژگی های مرکز مشاوره اصفهان

همانطور که گفته شد، مراکز مشاوره اصفهان خدمات گوناگونی را ارائه می دهند اما کدام مرکز می تواند این خدمات را تخصصی تر و بهتر ارائه دهد؟ از جمله ویژگی های یک مرکز مشاوره مناسب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تخصص و مهارت لازم

همانطور که گفته شد، اکثر افرادی که در امر مشاوره خدماتی را ارائه می دهند، تخصص کافی نداشته و عموما از روی تجارب شخصی و یا تجارب دیگران نسبت به مشاوره دانش آموزان اقدام می کنند. البته لازم به ذکر است که انتقال تجربه در امر مشاوره اهمیت بسیار زیادی دارد اما در امر مشاوره به تنهایی کافی نیست. به طور کلی به منظور مرکز مشاوره تحصیلی اصفهان باید علاوه بر ارائه تجربیات از تخصص و تبحر نیز برخوردار باشد. یک مشاور باید بتواند به خوبی با دانش آموز ارتباط برقرار کرده و متناسب با دانش کافی خود، نسبت به رفع مشکلات او اقدام نمایند.

رتبه برتر بودن فرد مشاور

شکل 3: مزایای استفاده ازخدمات مشاوره تحصیلی اصفهان

 

به طور کلی اگر مرکز مشاوره تحصیلی اصفهان از افراد نخبه و رتبه برتر در سیستم کاری خود استفاده نکند، از کیفیت بالایی برخوردار نخواهد بود. زمانی که مشاور خود نتوانسته باشد به رتبه برتر در کنکور دست پیدا کند، چگونه می تواند راهنمای دانش آموزان در این راه باشد. در صورتی که مشاور خود رتبه تک رقمی نباشد و سختی های پیش رو را لمس نکرده باشد، نمی تواند دانش آموزی را برای رسیدن به رتبه های تک رقمی یاری رساند. البته لازم به ذکر است که برخی از مشاوران این حرفه را به صورت تخصصی در دانشگاه ها فراگرفته اند و ممکن است اطلاعات جامع تر و بهتری نسبت به مشاوران رتبه برتر داشته باشند اما در هر صورت در فردی که رتبه برتر است در اولویت قرار دارد.

برنامه ریزی دقیق و اصولی

از جمله مهمترین نشانه های کیفیت مرکز مشاوره تحصیلی اصفهان می توان به برنامه ریزی دقیق و اصولی اشاره کرد. به طور کلی برنامه ریزی امری کاملا تخصصی و حرفه ای است و در آن باید تمام جنبه های دانش آموزان تحت بررسی قرار گیرد. یک برنامه ریزی کنکور اگر به صورت اصولی و حرفه نگارش شود، باید علاوه بر پرداختن به وضعیت دانش آموزان در حین تحصیل بتواند او را برای کنکور سراسری آماده سازد. از طرفی یک مشاوره تحصیلی حرفه ای باید بتواند در برنامه ریزی های خود حالات روحی دانش آموزان را نیز در نظر بگیرد. به طور کلی برنامه مورد نظر باید به گونه ای تدوین شده باشد که دانش آموز پس از مدتی اجرای آن دلسرد نشده و آن را رها نکند.

افزایش اعتماد به نفس دانش آموز

مرکز مشاوره تحصیلی اصفهان زمانی از ارزش بالایی برخوردار است که بتواند به خوبی با دانش آموز ارتباط برقرار کرده و اعتماد به نفس دانش آموز را بالا ببرد. بسیاری از دانش آموزان به خصوص در این ایام کرونا که از مدرسه و معلمان خود دور افتاده اند، نیازمند آن هستند که اعتماد به نفس و اراده آن ها افزایش پیدا کند. افزایش دید آن ها نسبت به آینده و تلقین جمله من می توانم به دانش آموزان می تواند تا حد چشمگیری آن ها را نسبت به آینده خود امیدوار کند. بدون اعتماد به نفس دانش آموزان هرگز نمی توانند پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنند.

مشاوره تحصیلی اصفهان در زمان کرونا

 

همانطور که میدانید به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا اکثر مراکز آموزشی، دانشگاهی و همچنین مشاوره تحصیلی تعطیل هستند‌. به این ترتیب دانش آموزان نمی توانند با اساتید، معلمان و حتی مشاوران خود به صورت حضوری ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را رفع کنند. عمدتا تمامی مراکز آموزشی برای عبور از این بحران و رفع نیاز دانش آموزان از طریق اینترنت و فضای مجازی به رفع عیوب و اشکالات دانش آموزان می پردازند.

مراکز مشاوره تحصیلی اصفهان نیز از این قاعده مستثنی نبوده و برای رفع نیازهای دانش آموزان خدمات خود را غیرحضوری کرده اند. در همین راستا این مرکز اقدام به تاسیس سایت های گوناگونی کرده اند تا به این واسطه بتوانند به طور موثر تری با دانش آموزان ارتباط برقرار کرده و نیازهای درسی آن ها را برطرف سازند. به این ترتیب دانش آموزان می توانند با خیالی آسوده در این سایت ها و یا حساب های فضای مجازی، مشکلات خود را عنوان کرده و آن ها را رفع کنند.

ارسلان فخریان با سال ها تجربه در زمینه مشاوره تحصیلی اصفهان توانسته بسیاری از مشکلات دانش آموزان را اعم از ناتوانی در مرور درس ها، عدم توانایی درک مطالب درسی، ناکامی در زمان بندی آزمون های آزمایشی، تست زنی و بسیاری از مشکلات دیگر را برطرف سازد. داشتن اطلاعات تخصصی و نیز کسب نتایج بسیار عالی در کنکور سراسری سبب شده تا ارسلان فخریان بتواند به طور موثر در راه مشاوره به دانش آموزان گام بردارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز رزرو ساعت مشاوره هم اکنون می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید