رتبه کنکور خود را چگونه بهبود ببخشیم؟
  • 2021-01-01
  • 154 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : کنکور

رتبه کنکور خود را چگونه بهبود ببخشیم؟

رتبه کنکور خود را چگونه بهبود ببخشیم؟

رتبه کنکور سراسری سال ۱۴۰۰ می تواند تا حد زیادی آینده دانش آموزان را تعیین کند. به طور کلی این رتبه می تواند دانشگاه و شرایط شغلی شما را در آینده تعیین کرده و زندگی شما را متحول سازد. برای کسب رتبه برتر در کنکور سراسری باید به عوامل متعددی توجه کرد که در ادامه به توضیح هر یک خواهیم پرداخت.

از ویروس کرونا به چشم یک فرصت نگاه کنید!

به طور کلی شرایط پیش آمده برای تمامی مردم به خصوص دانش آموزان پشت کنکور شرایط نچندان مناسبی را به وجود آورده است. به همین دلیل دانش آموزان با توجه به شرایط به وجود آمده تمایلی به ادامه تحصیل نداشته و انگیزه خود را برای شرکت در کنکور سراسری از دست داده اند. از چنین دانش آموزانی با چنین انگیزه ای نمی توان توقع رتبه کنکور مناسب را داشت. البته باید شرایط این دانش آموزان را به خوبی درک کرد. چرا که مدت ها است که از کلاس های درس دور بوده اند و با هم کلاسی های خود همزبان نشده اند.

اما توصیه ما آن است که برای عبور از این مشکل همواره به آینده روشن خود نگاه کرده و از دوران کرونا به عنوان یک فرصت طلایی استفاده نمایید‌. اگرچه در این دوره دانش آموزان از فضای درس و کتاب و مدرسه دور هستند اما با برنامه ریزی صحیح و اصولی می توانند رتبه کنکور خود را حتی بهتر از قبل بهبود دهند.

شکل 2: کسب رتبه مناسب در کنکور

 

رتبه کنکور خود را با مطالعه کتب درسی بهبود دهید

به یاد داشته باشید که صرف مطالعه نمی تواند رتبه کنکور شما را بهبود ببخشد. هر منبعی که مورد مطالعه شما قرار می گیرد، باید اصولی و با دقت مطالعه گردد. از جمله مهمترین منابعی که دانش آموزان حتما برای رتبه برتر شدن باید به آن توجه کنند، کتب درسی است. این کتاب ها منبع اصلی تالیف تست های کنکور هستند و مطالعه صحیح آن ها می تواند به طور چشمگیری در کسب رتبه برتر نقش داشته باشد. بنابراین پیش از مطالعه هر منبعی توصیه می شود که حتما کتب درسی از قبل مطالعه شده باشند.

رتبه کنکور مناسب مستلزم برنامه ریزی مناسب است!

به طور کلی هر رتبه ای که می خواهید، به برنامه ریزی دقیق و اصولی نیاز دارد. البته برنامه ریزی به آن معنا نیست که شما به طور دائم به مطالعه بپردازید. یک برنامه دقیق و اصولی به جنبه های روحی و روانی دانش آموزان نیز مربوط می شود. صرف مطالعه مستمر، حتی در صورت اصولی بودن نمی تواند تضمینی برای موفقیت دانش آموزان باشد. در صورتی که در برنامه ریزی کنکور سراسری، تفریحاتی برای دانش آموزان در نظر گرفته نشود، آن ها پس از مدتی از اجرای برنامه خسته شده و برنامه را رها می کنند. این عمل سبب می شود تا برنامه ریزی انجام شده نتیجه عکس دهد. توصیه می گردد برای رسیدن به رتبه کنکور دلخواه، حتما برنامه خود را به دستشان توانمند یک مشاوره حرفه ای بسپارید.

منابع غیر درسی را مطالعه کنید!

شکل 3: تاثیر منابع در رتبه کنکور

اگرچه مطالعه منابع و کتب درسی امری لازم و ضروری به شمار می رود اما به تنهایی کفایت نمی کند. به همین دلیل توصیه می شود برای کسب رتبه کنکور مناسب تر، حتما منابع مرتبط مناسبی را مطالعه نمایید. به یاد داشته باشید که هر یک از دروس موجود منبع به خصوصی را می طلبد و صرف خریداری منابع از یک برند معتبر نمی تواند شما را به آنچه که می خواهید نزدیک کند. به طور کلی توصیه می شود که پیش از انتخاب منابع کنکور، حتما تحقیقات جامعی صورت پذیرد. برای این کار می توانید از مشاوران کنکور سراسری کمک بگیرید.

تست زنی را تمرین کنید تا رتبه کنکور مناسبی را کسب کنید!

تست زنی مهمترین مهارتی است که دانش آموزان در طول دوران آماده سازی باید به دست آورند. به طور کلی مهارت تست زنی پارامترهای گوناگونی را شامل می شوند که از جمله آن ها می توان به سرعت تست زنی دقت تست زنی اشاره کرد. کسب رتبه کنکور مناسب مستلزم آن است که دانش آموز علاوه بر داشتن سرعت بالا در تست زنی، بتواند به دقت و به درستی پاسخ سوالات را انتخاب کند‌. این دو پارامتر در کنار یکدیگر می تواند تا حد زیادی در کسب نتایج بهتر دانش آموزان را یاری نماید. به طور کلی برای افزایش قدرت و سرعت تست زنی باید به طور مداوم با تست های استاندارد سر و کله زد تا چالش های پیش روی هر سبک تست برای دانش آموزان نمایان شود.

آزمون های آزمایشی را جدی بگیرید!

 

شکل 4: تاثیر آزمون های آزمایشی در رتبه کنکور سراسری

بسیاری از دانش آموزان گمان می کنند که مطالعه کتب درسی و منابع مرتبط تنها عواملی هستند که می توانند در کسب رتبه کنکور مناسب موثر واقع شوند. اما این یک فرضیه اشتباه است. برای آنکه دانش آموزان بتوانند در کنکور پیش روی خود نتایج خوبی را کسب کنند، باید خود را چندین بار تحت شرایط کنکور قرار دهند. شرکت در این آزمون ها سبب می شود تا زمان و شرایط کنکور برای دانش آموزان به مرور بر دانش آموز اعمال گردد. در این شرایط دانش آموز بارها و بارها به چالش کشیده شده و در اصطلاح آب دیده می شود. به طور کلی آزمون های آزمایشی باید ویژگی های زیر را داشته باشند:

  • تعداد شرکت کنندگان در آن ها بالا باشد.
  • سوالات طرح شده از استاندارد کافی برخوردار باشد.
  • کارنامه مناسبی را به دانش آموزان ارائه دهند.

خلاصه بنویسید تا رتبه کنکور شما تضمین گردد!

همانطور که می دانید عمدتا مدت زمانی که خود را برای کنکور سراسری آماده می کنند، حدود یکسال است. در طول این یکسال مطالب متنوعی مطالعه می شوند. این مطالب با مرور زمان کم کم دچار فراموشی می شوند. به همین دلیل اکثر دانش آموزان توصیه می کنند که در حین مطالعه کتاب های درسی و یا سایر منابع، حتما خلاصه نویسی انجام دهند.

ارسلان فخریان از جمله مشاوران برتر موجود در ایران شناخته می شود که همواره مسیر موفقیت را برای دانش آموزان همواره ساخته است. این مشاور با آخرین متد روز دنیا در امر مشاوره می تواند رتبه کنکور مناسبی را برای دانش آموزان به ارمغان آورد. جهت کسب اطلاعات بیشتر  ورزرو ساعت مشاوره با تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید