بهترین روش برای دوران جمع بندی
  • 2021-06-08
  • 21 بازدید
  • 0 نظر
  • دسته ها : کنکور

بهترین روش برای دوران جمع بندی

بهترین روش برای دوران جمع بندی

شکل1:بهترین روش برای دوران جمع بندی

 

سوالاتی که در این بازه ی زمانی ذهن داوطلبین کنکور را درگیر کرده این است که:

1.بهترین روش برای دوران جمع بندی چیست؟

2.تست زده شود بهتر است یا دروس امتحانات نهایی خوانده شود؟

3.برای مرور بهتر است مطالب دوباره خوانده شود یا تست زده شود؟

4.مطالبی که اصلا تسلط نداریم خوانده شود یا مطالبی که کاملا مسلط هستیم؟

 

سوال اول:

در رابطه با سوال اول باید توجه کنید که بهترین روش برای دوران جمع بندی روش بازیابی مطالب است به گونه ای که ابتدا آزمون می دهید سپس مطالب را پس از آزمون به گونه ای مرور می کنید که انگار دو روز دیگر کنکور دارید و هر کاری از دستتان بر می آید برای بهبود وضعیت درصد هایتان انجام می دهید.

روش بازیابی همیشه مفید است ولی در دوران جمع بندی کنکور از اهمیت خاصی برخوردار است و تاثیری بیش از پیش دارد.

سوال دوم:

در پاسخ به سوال دوم باید بدانید که هر دو مورد اهمیت دارند یعنی هم باید برای امتحانات نهایی آماده باشید و هم از تست زدن غافل نشوید.

البته تعادل بین آمادگی برای امتحانات نهایی و تست زدن برای بهترین روش برای دوران جمع بندی برای هر دانش آموز متفاوت است دانش آموزانی که در مبحث تستی تسلط بیشتری دارند تست بیشتری کار کنند و دانش آموزانی که در تست تسلط کافی ندارند تمرکزشان بیشتر روی امتحانات نهایی باشد.

برای امتحانات نهایی شما می توانید درسنامه یا خلاصه هایتان را مطالعه کنید و نمونه سوالات امتحانی و تشریحی حل کنید.

برای تست زدن شما می توانید یکی دو روز بعد از هر امتحانی تست های مربوط به آن درس را بزنید یا به صورت آزمون تست های دسته بندی بزنید.

سوال سوم:

پیشنهاد مشاورین ما به سوال سوم برای بهترین روش برای دوران جمع بندی این است که بهتر است از روش بازیابی استفاده کنید که هم شامل تست می شود هم مطالعه مجدد مطالب به طوری که ابتدا آزمون می دهید و سپس به بررسی سوالاتی که اشتباه زده اید ، پاسخ نداده اید یا شک داشته اید می پردازید و اگر بررسی پاسخنامه اثر بخش نبود به درسنامه ی مبحث مربوطه رجوع می کنید و درسنامه را مطالعه می کنید وتست می زنید که ایراد بر طرف شود.

همچنین بخوانید«نحوه دریافت کارت ورود به جلسه کنکور»

سوال چهارم:

در تصمیم گیری برای مورد چهارم برای بهترین روش برای دوران جمع بندی باید چند موضوع را در نظر بگیرید اولا میزان تسلط خود در مطالب را بدانید ، ثانیا میزان اهمیت آن مبحث چقدر است و بودجه بندی آن در کنکور های سال های قبل چقدر بوده است ثالثا یادگیری آن مبحث چقدر زمان می برد؟

اگر مطالبی که مسلط نیستید زود بازده هستند و با صرف زمان کمی می توانید تسلط کافی را پیدا کنید آنها را بخوانید اما اگر مباحثی هستند که خیلی وقت است زمان صرف آنها نکرده اید و یادگیری آنها برایتان دشوار و زمان بر است به آنها توجه کمتری داشته باشید و وقت و انرژیِ خود را صرف مطالب دیگری بکنید.

 

برای دیدن اخبار موثق در رابطه با کنکور سراسری به وبسایت های مرجع زیر مراجعه کنید:

دیدگاهتان را بنویسید